Opiekuńczo-wychowawcze

Previous Next

Mamo, Tato uśmiechnij się

Zajęcia edukacyjno-artystycznych dla dzieci oraz ich rodziców, prowadzone są przez wykwalifikowanych pedagogów oraz w małych grupach. Program realizujemy zgodnie z podstawą programową MEN.

 

Dla kogo

Dzieci w wieku od 2 do 4 lat wraz z rodzicami.

Termin i miejsce

Poniedziałek – 16.15 do 17.45
Wtorek – 16.00 do 17.30
Czwartek – 16.15 do 17.45
Piątek- 16.15 do 17.45
Klub Elf sala Czas relaksu

Opis zajęć

Wspieranie rozwoju dziecka w sferze poznawczej, społecznej, intelektualnej. Pedagogizacja rodziców. W programie zajęcia edukacyjne, artystyczne, zabawy ruchowe, zabawy muzyczne, zajęcia relaksacyjne, zabawy twórcze, imprezy okolicznościowe.

Program i historia koła

Zajęcia w kole prowadzone są od 2008 roku . Początkowo były  tylko dwie grupy. Rosnące zapotrzebowanie środowiska lokalnego na tego typu zajęcia doprowadziło do utworzenia kolejnych dwóch grup. Obecnie pracujemy w  czterech  grupach. W kole  prowadzone są zajęcia otwarte z okazji Dnia Babci i Dziadka, spotkania z Mikołajem, bal karnawałowy . Dzieci mają zapewnione raz w roku badanie logopedyczne.

Instruktor

 Renata Dutka

Informacje dodatkowe

W każdej z grup jest od 5- 7 dzieci oraz ich rodzice. Przez 30 minut w każda z grup ma zajęcia rytmiczno- ruchowe  prowadzone przez nauczyciela muzyki

OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ NR 4 W ZABRZU „Centrum Edukacji Twórczej” (OPP4 „CET”) powołane w wrześniu 1968 r. w Zaborzu, od 1998 r. działa na Porembie, jest samorządową placówką wychowania pozaszkolnego.