Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z grafikiem dyżurów nauczycieli OPP4 "CET" w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego.

GRAFIK

11 czerwca w gorącej atmosferze (dosłownie i w przenośni) zakończył się dziewiętnasty sezon naszego Studia Tańca Ulicznego. Sezon był bogaty w wydarzenia: 31 występów (25 turniejowych i 7 pokazów), w wyniku których udało się zdobyć 39 osiągnięć(w tym 6 medali Mistrzostw Polski), 2 sesje warsztatowe (8 dni), organizacja 2 Turniejów (Andrzejkowego i "(Nie) Łam się").
Podczas wtorkowego Pokazu Końcowego zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne Studia, a potem wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa z rąk instruktora Agaty Zeliszek. Natomiast dyplomy uznania otrzymali: Alicja Olejnik - jako zwycięzca rankingu solistów STU, Mateusz Nazimek - za otrzymanie tytułu "objawienia roku" dla obiecującego debiutu oraz Tomasz Krasówka, Marcel Wąsikowski i Paulina Wochnik - za wyróżniające się zaangażowanie w rozwój taneczny.
Teraz po pracowitym sezonie zasłużone wakacje! Do zobaczenia we wrześniu!
 
12 copy

Klasyka teatru. Po taki repertuar sięgnęła grupa teatralna "Rampa", biorąc na warsztat sztukę "Wizyta starszej pani" autorstwa Friedricha Dürrenmatta. Choć spektakl grał już na festiwalach, wciąż czekał na swoją premierę na deskach naszej sceny dla rodziców, znajomych i przyjaciół. Licznie przybyli goście mieli okazję obejrzeć spektakl i już tradycyjnie podyskutować z aktorami po jego zakończeniu. Scenariusz i reżyseria Nina Wolska-Pruszowska.

wizyta

Kilka zdjęć z premiery w naszej galerii.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu "Centrum Edukacji Twórczej" jest organizatorem międzynarodowej polsko-indyjskiej wystawy zatytuowanej "Namaste - znaczy witaj". 20 maja miał miejsce wernisaż, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu. Wystawa wieńczy współpracę artystów indyjskich ze śląskimi artystami nieprofesjnalnymi Grupy 18 -  Obsydian, nieprzerwalnie związanymi z Ogniskiem od ponad 20 lat. W czasie wernisażu można było spróbować masala tea, zrobić tatuaż z henny oraz wziąć udział w warsztatach zdobienia tkanin za pomocą tradycyjnych indyjskich stempli.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym gościom za waszą obecność. Wystawa będzie czynna do 14 czerwca.

namaste

Na zdjęciu członkowie Grupy 18 - Obsydian: Joanna Szweda, Bożena Labus, Bożena Webs, Jadwiga Fastnacht, Beata Furtak, Małgorzata Mazurkiewicz, Ewa Deszczyńska, Barbara Sproncel, Renata Krawczyk, Michał Wiejak, Krzysztof Webs, Werner Szczepanik, Anna Leszczyńska-Rożek i Iwa Kruczkowska–Król (kuratorka wystawy) na tle prac artystów India's Art Guild Aruna Rattawa i Seema Rattawa.

Fotoreportaż w naszej galerii.

Koła "Bajkolandia" i świetlica "elf" wspólnie uczestniczyły w lekcji muzealnej w Muzeum Cafe Silesia zatytułowanej "Poznaję sztukę wszystkimi zmysłami". Po zwiedzeniu aktualnej wystawy absolwentów zabrzańskiego Liceum Plastycznego, uczyliśmy się, jak wykorzystując wszystkie zmysły, możemy doświadczać i opisywać dzieła sztuki. W części warsztatowej poznawaliśmy różne faktury materiałów plastycznych, a następnie wykonaliśmy własne prace, które również można podziwiać z zamkniętymi oczami.

poznaje sztuke

Fotoreportaż z naszej wycieczki w galerii.

Miniony weekend minął nam pod znakiem 18-tej edycji projektu tanecznego (Nie) Łam się".
Najpierw sobotę w hali Pogoń przeprowadzony został XIII Śląski Turniej Tańca Ulicznego, w którym wzięło udział około 500 młodych tancerzy w wieku 7-20 lat z Zabrza, Gliwic, Pyskowic, Rydułtów, Knurowa,Chorzowa, Tych, Sosnowca, Katowic, Bielska, Częstochowy, Oświęcimia, Rybnika, Kielc i Wrocławia. W tegorocznym jury zasiedli Sebastian Krupa z Łodzi, Dawid Mularczyk z Poznania i Krzysztof Chamera z Zielonej Góry. Wyniki zmagań turniejowych do wglądu. Natomiast w niedzielę w naszej sali baletowej odbyły się warsztaty tańca ulicznego z jurorami z technik locking, house i new style.
 
 DSC0266 2 copy

OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ NR 4 W ZABRZU „Centrum Edukacji Twórczej” (OPP4 „CET”) powołane w wrześniu 1968 r. w Zaborzu, od 1998 r. działa na Porembie, jest samorządową placówką wychowania pozaszkolnego.