Aktualności

Jury XVI Konkursu Karykatur

 

Jury w składzie: prof.  Antoni Cygan, Magdalena Gburek i dr hab. Tomasz Wagner wskazało już najlepsze prace.

Tym razem oceniane były karykatury Ślązaczek. Lista nazwisk sportretowanych pań jest imponująca. Otwierają ją Janina Omańkowska

– posłanka na Sejm Śląski, która jako pierwsza kobieta na świecie poprowadziła obrady parlamentu,

Maria Wardasówna – lotniczka, Maria Cunitz – astronomka, Maria Kujawska – jedyna kobieta lekarka w III powstaniu śląskim,

Matylda Ogórek – prawdopodobnie jedyna kobieta, która walczyła z bronią w ręku w powstaniach śląskich (w męskim przebraniu).

Nie zabrakło Krystyny Bochenek, Krystyny Loski, Lidii Grychtałówny, Otylii Jędrzejczak ani prof. Doroty Simonides.

Tegoroczny konkurs potwierdził – po raz szesnasty, że młodzież świetnie zna ważne dla historii Śląska i Polski postacie.

 

Przed nami finałowe spotkanie laureatów i rozdanie nagród. O terminie poinformujemy wszystkich zainteresowanych pocztą elektroniczną.

17 grudnia w OPP4 uczniowie kół "Klub kreatywnego juniora", "Bajkolandia" oraz "Koła kultury anglosaskiej" mieli okazję dowiedzieć się, jak powstają bombki choinkowe. Oczywiście nie zabrakło części warsztatowej, w której to każdy mógł spróbować swoich sił w malowaniu i brokatowaniu. A uwierzcie nam, że nie jest to takie proste, jak może się wydawać! Spotkanie poprowadził dla nas pan Marek Ptasiński.

b copy

GALERIA

29 listopada odbył się XIV Andrzejkowy Turniej Tańca OPP4 "CET", w którym rywalizowali młodzi tancerze naszego Studia Tańca Ulicznego.

Wszystkim uczestnikom - debiutantom i tym którzy startują w tym Turnieju po raz kolejny, gratulujemy!

WYNIKI     GALERIA TURNIEJU

 

IMG 6108IMG 6111

Za nami obrady jury ekspertów, w którym zasiedli p. Henryk Sikora z MBP w Zabrzu i p. Bartłomiej Perek z Górnika Zabrze. Obradowali też uczniowie koła dziennikarskiego przy OPP4 "CET".

Ze względu na wzrost zachorowań nie odbędzie się tradycyjny finał konkursu, ale nagrody laureaci mogą odbierać w naszym sekretariacie.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok...

a już teraz zapraszamy do naszej galerii

mikolaj i gornik zabrze

Fragment nagrodoznego komiksu, Zuzanna Jaskólska I miejsce, kl. IV-VIII

Zgodnie z naszą piękną tradycją właśnie rozpoczeliśmy pisanie listów do św. Mikołaja. Do Gwiazdki powinniśmy zdążyć. Już wkrótce fotoreportaż ze wszystkich Kół Kultury Anglosaskiej i "Bajkolandia" w naszej galerii. A Wy, czy już napisaliście list do Mikołaja?

santa

Historia i zwyczaje związane z amerykańskim świętem Dziękczynienia były głównym tematem naszej ostatniej kulturowej podróży za ocean. Wszystkie Koła Kultury Anglosaskiej wykonały Gratitide Tree, na którym zawisły liście z wyrazami wdzięczności za nasze rodziny, przyjaciół, życie, dzieciństwo, a nawet kawę i piłkę nożną.

drzewo1 drzewo2

Happy Thanksgiving! A ty, za co jesteś wdzięczny?

OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ NR 4 W ZABRZU „Centrum Edukacji Twórczej” (OPP4 „CET”) powołane w wrześniu 1968 r. w Zaborzu, od 1998 r. działa na Porembie, jest samorządową placówką wychowania pozaszkolnego.