Renata Dutka
Prowadzone przez nią zajęcia w ramach oferty rodzinnej "Mamo, tato uśmiechnij się", zostały podane jako przykład Dobrej praktyki na stronach Kuratorium Oświaty w Katowicach. Uczestniczyła w szeregu szkoleń z zakresu edukacji przedszkolnej, twórczych technik pracy z dziećmi i młodzieżą, technik relaksacyjnych dla dzieci. Ukończyła kurs kierownika wycieczek.
Współpracowała z Urzędem Miasta, Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii podczas organizacji Dni Nauki, Targów Edukacyjnych, Skarbnikowych Godów. Podczas IX Metropolitalnego Święta Rodziny 2016 zaprezentowała prowadzoną ofertę rodzinną na konferencji "Zabrzanie razem dla rodziny", jako przykład działania na rzecz rodzin miejskich. Współorganizuje zajęcia rekreacyjno-sportowe dla dzieci z środowiska lokalnego podczas ferii i wakacji.
Obecnie w Ognisku prowadzi zajęcia w świetlicy z dziećmi klas I-III, oraz zajęcia w ramach oferty rodzinnej"Mamo, tato uśmiechnij się".
Robert Gajgier
Muzyk: kompozytor, producent, pianista, inicjator projektów edukacyjnych i kulturalnych. W Centrum Edukacji Twórczej prowadzi zajęcia nauki gry na keyboardzie, realizacje dźwięku, jest także akompaniatorem zespołów muzycznych.
Małgorzata Grund-Bismor
Małgorzata Grund - Bismor
Aktorka Gliwickiego Teatru A. Absolwentka Podyplomowego Studium Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu. Absolwentka Chrześcijańskiego Studium Teatru Ruchu pod kierunkiem Kathleen Ann Thompson w zakresie: technik aktorskich, podstawy tańca różnych epok, analizy rytmu, organizacji przestrzeni scenicznej, analizy ruchu, emisji głosu, warsztatu teatru ulicznego. Absolwentka Śląskiej Szkoły Psychoterapii - Kierunek Psychodrama I stopnia. Magister Teologii,
Aktorka, tancerz, reżyser, choreograf. Prowadząca zajęcia teatralne w ruchu przestrzeni scenicznej, ruchu sztuk walk oraz słowa i emocji.
Czym dla mnie jest praca z Człowiekiem ?
Nowym odkryciem, niesamowitym doświadczeniem, poczuciem odpowiedzialności za drugiego człowieka i za tworzoną sztukę. Jest dla mnie ogromną radością, nierzadko wzruszeniem, chęcią nieustannego rozwoju i pracy nad samym sobą.
Aleksandra Harzowska
Poza tym ogrodniczka, projektantka ogrodu, żeglarka, miłośniczka tekstów pisanych w każdej postaci (z pominięciem może kodeksu karnego).
Następny planowany zawód: kierowca rajdowy.
Agnieszka Kargul
Pedagog. Ukończyła studia magisterskie o kierunku pedagogika resocjalizacji. Jest także absolwentką studiów podyplomowych na Politechnice Śląskiej o specjalności nauczycielskiej – przedsiębiorczość.
Z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej nr 4 „CET” związana od 2004 roku. Jest organizatorem imprez środowiskowych, prowadzi zajęcia arteterapeutyczne w świetlicy elf. Pracuje wykorzystując metody aktywne: treningi, warsztaty, ćwiczenia, gry symulacyjne. W kontakcie z grupą bazuje na technikach interaktywnych, wyobrażeniowych, plastycznych oraz dramie i ćwiczeniach relaksacyjnych.
Prywatnie mama dwóch synów, miłośniczka fotografii, zafascynowana impresjonizmem w malarstwie.
Iwa Kruczkowska-Król
Ukończyła studia podyplomowe Na Politechnice Gliwickiej na Wydziale Architektury, specjalność Architektura Wnętrz i Wzornictwo. Od 2012 roku studia doktoranckie na ASP w Krakowie.
Członek ZPAP od 2014 roku Członek Zarządu Głównego ZPAP.
Wielokrotnie Nagradzana i wyróżniana, brała udział w wielu wystawach, plenerach i warsztatach w kraju i za granicą. (min. Polska, Japonia, USA, Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Holandia, Włochy, Francja, Rosja, Ukraina, Litwa, Bułgaria, Czechy , Słowacja, Węgry, ) Jej prace znajdują się w kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Zajmuje się malarstwem , scenografią, tkaniną unikatową.
W OPP4 „CET” Zabrze pracuje od 2006 roku, jako nauczyciel plastyki w grupach dziecięcych i młodzieżowych „ Kolorowe Miasto” ,Pracownia Artystyczna „Plama”. Od tego czasu jest także koordynatorem projektu cyklicznej imprezy dla uczniów z Zabrza i regionu „Festiwal z martwą naturą”
Od 2014 oku jest opiekunem artystycznym dorosłych artystów nieprofesjonalnych z Grupy „18 Obsydian”
Sabina Krzych
W OPP4 "CET" prowadzi koło tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży z szkół podstawowych i gimnazjów.
Bartosz Mizera
Niezależny instrumentalista biorący udział w projektach, które charakteryzują się różnorodną tematyką i amplitudą emocji. Ukończył Akademię Muzyczną imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od wielu lat jest czynnie koncertującym muzykiem, poruszającym się w wielu gatunkach i różnego rodzaju zespołach instrumentalnych. Pedagog, uczestnik wielu sesji i wydawnictw nagraniowych. Obecnie pracuje nad swoją rozprawą doktorską w dyscyplinie naukowej pedagogika. Posiadacz około 5 kotów.
Aneta Pytlasińska
Aneta Pytlasińska – ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zabrzu, Trener I Klasy (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie) w Gimnastyce Sportowej,wieloletnia reprezentantka Kadry Narodowej Seniorek posiadająca klasę Mistrzowską Międzynarodową w gimnastyce sportowej kobiet.
Agnieszka Pyzik
Agnieszka Pyzik - od 2019 roku prowadzi zajęcia Akademii Umiejętności - haft i rękodzieło.
Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, gdzie otrzymała tytuł magistra na kierunku oligofrenopedagogika. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu edukacji polonistycznej, a także wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i wspomagania rozwoju dziecka ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera. Ukończyła I i II stopień kursu ceramiki artystycznej. Od 25 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną w SPS nr 39 w Zabrzu.
Prywatnie miłośniczka fotografii przyrodniczej, wędkarstwa oraz wszelkich technik rękodzielniczych.
Justyna Szczeblewska
Absolwentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach, wydział Matematyki Stosowanej oraz Uniwersytetu Śląskiego, nauczanie fizyki. Od 2002 roku pracuję jako nauczyciel matematyki oraz fizyki. Od wielu lat oprócz typowych zajęć prowadzę dodatkowe zajęcia dla uczniów uzdolnionych matematycznie w oparciu o autorski program IPN z matematyki oraz zajęcia dla uczniów zmagających się z trudnościami w tej dziedzinie. W OPP4 CET prowadzę zajęcia MATMAX, które mam nadzieję dla każdego uczestnika będą źródłem wiedzy i dobrej zabawy.
Sylwia Szymczyk
Absolwentka historii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego oraz kulturoznawstwa o specjalizacji promotor życia literackiego na Wydziale Filologicznym UŚ. W 2016 r. ukończyła studia na kierunku filologia angielska tłumaczeniowa z językiem hiszpańskim.
W Centrum Edukacji Twórczej pracuje od września 2010 roku jako organizator imprez i instruktor kół o szerokim profilu m.in. czytelniczym, językowo-kulturowym z zakresu krajów anglojęzycznych, wychowawca świetlicy „elf”.
Od 2012r. organizuje konkurs na komiks "Zabrzańska przygoda św. Mikołaja", który dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną oraz filią ZSSpec. nr 38 działającą na terenie Miejskiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu stał się ciekawą propozycją konkursową dla uczniów szkół podstawowych.
W swojej pracy stosuję niekonwencjonalne metody pracy odbiegające od typowo szkolnych "lekcji". Można mnie spotkać z moimi uczniami nie tylko w sali - na szkolnym placu zabaw, w parku na rolkach, w ciekawych miejscach naszego regionu. Cieszą mnie ich osiągnięcia i przede wszystkim to, że rozwijają swoje zainteresowania, talenty, prezentują je publiczności w czasie imprez środowiskowych oraz próbują swoich sił w konkursach. Podstawą dobrej pracy jest uśmiech i poczucie humoru.
Agata Zeliszek
Agata Zeliszek – nauczyciel dyplomowany, specjalność taniec uliczny
WYKSZTAŁCENIE I PASJE
W 1994 roku ukończyła kulturoznawstwo na UŚ w Katowicach. Dwuletni kurs instruktorski w dziedzinie tańca współczesnego ukończyła w 1998 roku, a w 1999 roku kurs instruktora aerobicu. Jest również absolwentką podyplomowych studiów dziennikarskich oraz pedagogicznych na UŚ w Katowicach. W 2012 roku ukończyła podyplomowe studia z zakresu reżyserii teatrów dzieci i młodzieży w PWST we Wrocławiu. Poza tańcem pasjonuje ją literatura i teatr. Jest poetką i prozaiczką - autorką książki poetyckiej „I dni, i dni, i noce’ (1998) oraz laureatką wielu nagród literackich w dziedzinie poezji i prozy, także autorką wielu publikacji – recenzji i artykułów prasowych. Napisała też dwie sztuki teatralne.
OSIĄGNIĘCIA
Niegdyś była tancerką grupy twórczej IN CORPORE (1997-1998) kierowanej przez znanego muzyka Józefa Skrzeka oraz grupy specjalizującej się w tapie amerykańskim TAP DANCE CLUB z Katowic(1996-1998). Była autorką czterech spektakli tańca współczesnego – „Od świtu do…”, „Zanim”, „Projekt T” i „Stroiciel fortepianów” powstałych w latach 1999 -2002. Najnowsze jej spektakle Teatru Tańca Ulicznego z Zabrza to „Zgrechuceni - w drodze” (2012), „P.F. – czerwień i czerń” (2013) oraz „Z deszczu w deszcz” (2014), „Listy do...” (2015), „Śląski, bo tak chcę”, „Poważna sprawa?” (2016)
W latach 1997-1999 prowadziła zespoły taneczne w MOK w Rudzie Śl. W latach 2001-2008 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach prowadziła znane w regionie zespoły i solistów street dance (Foxy Max, Laczupakabra, Dangerous Street). Natomiast w latach 2009-2013 prowadziła grupy street dance w MOK w Miasteczku Śl. (Adamant Crew). Szkolenie prowadzi według autorskiego programu opracowanego dla zespołów break dance i street dance. Od końca 2000 roku jest instruktorem tańca nowoczesnego i ulicznego w Centrum Edukacji Twórczej OPP4 w Zabrzu. Prowadziła tam zespoły Z.A.B, Axes Street, Poppin Beat, Just Kidding, Trampek Crew. Jej uczniowie mają na koncie ponad 500 nagród i wyróżnień na festiwalach i turniejach tanecznych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Tworzone przez nią choreografie doceniane są za oryginalność, zamysł inscenizacyjny i umiejętne kreowanie indywidualności tancerzy.
Jest wychowawcą mistrzów oraz wicemistrzów Polski w kategoriach electric boogie solo i duety, break dance solo i formacje, street dance show i hop hop battle – w sumie jej uczniowie zdobyli już 36 medale Mistrzostw Polski IDO (2003-2017). Wykształciła także medalistów Mistrzostw Świata IDO w street dance – 4 medale (2006-2007).
Była organizatorem znanego na Śląsku projektu cyklicznego „(Nie) Łam się” w Zabrzu (2003-2017). W jego ramach odbyło się jedenaście edycji Śląskiego Turnieju Tańca Ulicznego, pietnaście edycji Warsztatów Tańca Ulicznego, pięć edycji Festiwali Graffiti i sześć edycji Konkursu Fotograficznego o tematyce tanecznej. Jest również autorem takich projektów interdyscyplonarnych jak „Krzyk ulicy”(2004), „Hiphopowcy kontra górale – spotkanie kultur, zderzenie światów”(2006), ”B-boye kontra Irlandia”, „Śląska Era Hip Hopu w Zabrzu” (2007), ”Chopin wiecznie młody”(2010) – ten ostatni doceniony przez Ministra Kultury za krzewienie kultury polskiej poprzez kulturę uliczną.
Nagrodzona wyróżnieniem w konkursie Ambasador Doliny Kreatywnej TVP2 w 2008 oraz czterokrotnie Nagrodą Prezydenta Miasta Zabrze w dziedzinie edukacji w 2008, 2011, 2014 i 2016 roku.
WARSZTAT
Od 1997 roku pracuje jako instruktor tańca nowoczesnego, a od 2000 roku specjalizuje się przede wszystkim w tańcu ulicznym. Jest instruktorem o bardzo wszechstronnym przygotowaniu tanecznym, wciąż doskonali swój warsztat – szkoli się z zakresu wielu technik tańca nowoczesnego, ulicznego i technik teatralnych i ruchowych u wybitnych specjalistów.
HIP HOP – Jean-Claude Marignale, Stephany Pavan, Giovaniego Minasi, Dawida Azamy, Zelko Bozica, Asaia Samby, Cateriny Felicioni, Soula B-Costy, Antony Kaye’a, Vieta Dong, Sweet, Cesy Zuninga, Davida H. Sanchezja, Marcella Ill Durdena, Marty Kudelki, Lenona Peachiuma, Andy’ego Niuvelle’a, Yoyssa, Briana Greena, Niako, Abby’ego Aouragha, Kelechi Onyele, Lendo Wilkinsa, Henry’ego Linka, Daniela Lee Spurr, Justina Fuentes
BREAK DANCE – Roberta Nieznańskiego, Cetowego, Barthaza, Kena Swifta, Aliena Nessa, Ynota, Retzky’ego, B-boya Blanki,
POPPING/LOCKING – Stanleya, Tristana Jon Coultera, Tal „Biz-r” Jozefa, Storma, Yo-Dance, Bionic Mana, Marcella Ill Durdena, Mr Wiggelsa, Salaha, Gucchona, A-Traina, Julnako Giadina, Pete Popina, Nelsona, P-Locka,
HOUSE - Gabriela Francisco, Peggy Kuebler, Tel „Biz-r” Jozefa, Justyny Lichacy, Krzysztofa Mazura, Briana Greena, Niako, Jojo Diggs, Mamsona,
REGGA JAM/DANCEHALL – Marii Foryś, Anety Gąsiewicz, Sonii Truszkowskiej, Joao Assucao, Kenza, Aleksandry Beguadro, Uli Fryc, Sonii Souphy
CRUMPING – Reginy Schweitzer, Ovide’a Carindo, Livness Vessel,
FUNKY JAZZ - Alassana Wata , Piotra Jagielskiego, Endy Limona
JAZZ – Elzbieta Szlufik, Phila la Duca, Michelle Wurtz, Jacka Wazelina, Luciano Di Natale’a, Richarda Hereya
LATINO JAZZ – Mariusz Olszewski, Vianna Asencio,
MODERN JAZZ – Katrin Ax, Thierry’ego Vergera, Rashida, Luciano di Natale,a, Marissa Osato, Allasane'a Watta,
STREET JAZZ – Jonathana Huora,
KLASYKA - Aidy Hadyny, Andrzeja Ziemskiego,
TAP DANCE – Ronneya Marschalla, Jiżiny Nowakowskiej, Marka Pałuckiego, Piotra Bańkowskiego, Michelle Wutz, Cathy Wind,
TANIEC WSPÓŁCZESNY - Jacka Łumińskiego, Katarzyny Skawińskiej, Wojciecha Misiuro, Witolda Jurewicza, Leszka Bzdyla, Jacka Owczarka, Joe Altera, Katy Dymowe, Susan Shields, Koriny Kordova, Janusza Skubaczkowskiego, Jekatieriny Kwietniowskiej
KOMPOZYCJA TAŃCA – Konrada Drzewieckiego, Witolda Jurewicza, Ewy Wycichowskiej, Carmen Sterland, Hilke Dielmer
PANTOMIMA I PLASTYKA RUCHU - Przemysława Grządzieli, Tomasza Witkowskiego, Leszka Czarnoty
TANIEC AFRYKAŃSKI – Kissimy, Afry Crudo,
JOGA – Anny Wardzała, Beaty Owczarek, Janusza Skubaczkowskiego,
AFRO DANCE – Ronneya Marshalla, Assaia Samby
SALSA – Crisa de la Pena, Moniki Grzelak, Vianny Asencio, Michała Kostempskiego, Yasida Samir Puello Chala,
CAPOIERA – Adama Faby, Jorge Luiza,
PONAD TO u: Stephana Reynoldsa (videoclip dance), Cathy Wind (body percussion american style), Warry’ego (brooklyn rock), Anny Gruszki (barre au sol), Gitanjall Kalemad (bharata natyan), Leslie Wiesner (musical dance), Jean-Claude Marignale (jazz rock), Mr Wiggels, Suga Pop (party dance lat 70- i 80-tych ), Magdaleny Litwin (taniec z rekwizytem), Eva Schoe (waacking), Joachima Soutller (broadway jazz), Xandy Liberato (samba hip hop), Pascal Beugree (contemporary modern), Katarzyna Piotrowska (improwizacja), Marissa Osato (experimental), Ellen Kean (Charleston), Edilson Riberio de Lima (latino show).
Janusz Zieliński
Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, kierunek – wychowanie fizyczne. Ukończył także studia trenerskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, uzyskując tytuł trenera II klasy koszykówki. Od 1982 roku pracuje z młodzieżą zabrzańskich szkół jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener koszykówki, a od września 2007 roku prowadzi również zajęcia sportowe o profilu koszykówki z uczniami klas III i IV oraz V i VI w OPP 4-CET.
W swojej karierze zawodowej odniósł wiele sukcesów, kierowane przez niego drużyny wielokrotnie uzyskiwały znaczące miejsca w rywalizacji na szczeblu miejskim i wojewódzkim. Lubi i rozumie młodzież, wiele czasu i energii poświęca na organizację dla niej pozalekcyjnych zajęć sportowych, konkursów i turniejów oraz wycieczek, gdyż za szczególnie ważne uważa, wdrożenie wychowanków do czynnego spędzania czasu wolnego.
Jest dobrym organizatorem – od kilkunastu lat pełni funkcję koordynatora rozgrywek minikoszykówki dziewcząt w Zabrzu, wielokrotnie organizował turnieje piłki koszykowej ( w tym 9 edycji Wojewódzkiego Turnieju Minikoszykówki Chłopców Placówek Wychowania Pozaszkolnego oraz Ligę Minikoszykówki chłopców i dziewcząt), dużym powodzeniem cieszą się również przygotowywane oraz prowadzone przez niego zimowiska i kolonie dla dzieci i młodzieży zabrzańskich szkół.
Dyrekcja:
Agnieszka Kargul - Dyrektor
Renata Dutka - Wicedyrektor społeczny
Księgowość:
Alina Izdebska – główna księgowa
Sekretariat:
Obsługa:
Anna Bokwa-Gajos
Zbigniew Franiel
Aneta Kitel