Artystyczne

Previous Next

Pracownia plastyczna

Zajęcia kierowane do dzieci i młodzieży, mające na celu rozwój nabytych wcześniej umiejętności a także możliwość poznania nowych technik plastycznych.

 

Dla kogo

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i liceów.

Termin i miejsce

Wtorek godzina 14: 30
Pracownia plastyczna OPP-4 Budynek SP 17

Opis zajęć

Koło plastyczne „ Kolorowe Miasto” Kierowane do najmłodszych uczniów z szkół podstawowych. Praca z dziećmi ukierunkowana jest na zapoznanie wychowanków z nowymi technikami plastycznymi oraz pozwalająca im na indywidualny rozwój każdego  z członków grupy. To przede wszystkim zabawa plastyką z możliwością doskonalenia nabytych już umiejętności. Uczestnicy zajęć biorą udział w wielu konkursach plastycznych oraz imprezach plenerowych organizowanych przez placówkę ale także przez miasto Zabrze.
Pracownia Artystyczna „ Plama”Zajęcia kierowanie do uczniów mających już duże doświadczenie plastyczne. Praca z wychowankiem jest ukierunkowana przede wszystkim na  doskonaleniu warsztatu plastycznego oraz na rozwój własnych zainteresowań członka grupy. W tym kole  istnieje możliwość przygotowania ucznia do szkół średnich o profilu plastycznym lub wyższych uczelni artystycznych. Uczniowie uczestniczący w zajęciach biorą czynny udział w konkursach plastycznych o zasięgu miejskim, ogólnopolskim i międzynarodowym.
 

Program i historia koła

 

Instruktor

Iwa Kruczkowska-Król

Informacje dodatkowe

 

OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ NR 4 W ZABRZU „Centrum Edukacji Twórczej” (OPP4 „CET”) powołane w wrześniu 1968 r. w Zaborzu, od 1998 r. działa na Porembie, jest samorządową placówką wychowania pozaszkolnego.